דף ראשי | מי אנחנו | איך להגיע | פורום | סל הקניות
קטגוריות
» ציוד ואביזרים
» צמחי אויר וברומליים
» הויה - בת שבע
» אחרים
» סחלבים
» קישורים
כניסה ללקוחות
  שם
  סיסמה
הרשמה
הוראות טיפול ועוד
* כללי: את הטילנדסיות אין לשתול בקרקע ואין להניחן בתוך כלי לא מאוורר או בתוך מים – הדבר יביא לריקבון הצמח!
* אור: יש למקם את הצמחים במקום מואר היטב. רצוי אור שמש בוקר או אחה"צ. אולם לא בשמש ישירה למשך יום שלם. הצמח יכול להחזיק מעמד גם באור בינוני וניתן להוסיף תאורה.
* מים: להרטיב את הצמח היטב 4-2 פעמים בשבוע על ידי ריסוס יסודי או תחת ברז (תלוי באיכות המים). רצוי להשתמש במים ללא אבנית כמי גשם, מי מזגן או אוסמוזה. מספר ההרטבות תלוי במיקום הצמח ובעונות השנה. בעונות ובמקומות היבשים ובימי שרב יש להוסיף הרטבות ולהפך בעונות לחות ובמקומות לחים יש להוריד. אין להרטיב יותר מפעם ביום! סימנים לצמח יבש: קצות העלים מסולסלים, או עלה מכווץ, במצב כזה יש לטבול את הצמח במים למשך כחצי שעה ולנקז עודפי מים.
* אוורור: יש לספק אוורור טוב כך שהצמח יוכל להתייבש תוך
     כ- 3 שעות ממועד ההשקיה. אין לצופף צמחים. רצוי למקם בקרבת חלון.
* דישון: רצוי לדשן את הצמחים אחת לשבועיים על ידי דשן נוזלי ב 1/4 מהמינון המומלץ או בדשן מיוחד לטילנדסיות.
* הדבקה: ניתן להדביק את הטילנדסיות לכל עצם כיד הדמיון הטובה עליכם: אבנים, ענפים, פסלונים וצדפים (מלבד נחושת). יש להשתמש בדבק עמיד במים בעל נפח כמו מונטאג' קיט, דבק חם (בזהירות) או סיליקון. במידת הצורך אפשר לקשור את הצמח עד להתייבשות מלאה. את הדבק ניתן להסתיר על ידי מעט נסורת או חול.

גידול בחוץ: יש למקם את הצמח במקום מואר אך לא בשמש ישירה כל היום. בחורף להגן מפני ברד. הגשם מיטיב עם הצמחים ובד"כ אין צורך להשקות בחורף. בקיץ אין להשקות בלילה. מצויין לגידול על אדן חלון מערבי או מזרחי, בחוץ ובפנים.


האתר הוקם על-ידי אפיק פירסום בע"מ